Najprostsze
fakturowanie + KPiR

Zrzut z aplikacji

Co to KseF

Krajowy System e-faktur to system umożliwiający wystawianie, udostępnianie i odbieranie faktur ustrukturyzowanych. Oznacza to możliwość wystawiania faktur elektronicznych, bez drukowania faktur papierowych, a istniejących w jednolitym formacie xml, czyli formacie możliwym do wczytania w różnych systemach.


Od kiedy

Od 1 stycznia 2022 po rejestracji podatnika w KSeF już istnieje fakultatywna możliwość posługiwania się fakturami elektronicznymi w formie ustandaryzowanej, jednak obowiązek wchodzi w życie od 1 lipca 2024.


Dla kogo

Obowiązek korzystania obejmie wszystkich podatników objętych podatkiem VAT posiadających siedzibę na terenie Polski, czyli w uproszczeniu wszystkie firmy.


KSeF podgląd dokumentu

Dokument w postaci xml nie jest łatwy w odbiorze, i ma postać jak poniżej:

Zrzut z aplikacji

Ustawodawca nie przewiduje podglądu w postaci pdf, czyli pliku ułatwiającego zapoznanie się z poszczególnymi elementami faktury. Będzie to możliwe w mojksięgowy24.pl


KSeF obieg dokumentu

Wystawienie dokumentu w postaci ustrukturyzowanej to dopiero początek. Konieczna będzie wysyłka dokumentu do systemu KSeF oraz pobranie UPO. Wysyłki będzie można dokonać w postaci paczki faktur wystawionych danego dnia lub pojedynczo.

Zrzut z aplikacji

Jeśli dokument zostanie przetworzony przez system KSeF, zwrotnie klient otrzyma numer dokumentu w KSeF, co będzie oznaczało, że dokument ten został uznany za otrzymany.

Zrzut z aplikacji

Korzystasz z mójksięgowy24.pl?

Wysyłaj faktury do KSeF. W ustawieniach fakturowania dodaj token wystawiającego, a następnie przejdź do kartoteki faktur gdzie wystawione faktury wyślesz do Krajowego Systemu Elektronicznych Faktur. Kliknij na fakturze wyślij do KSeF, a następnie możesz pobrać UPO dla danej sesji i gotowe! wystarczy zrobić screena i tam wrzucić do tej zakładki

Zrzut z aplikacji

Faktury od odbiorców

W aplikacji mójksięgowy24.pl dzięki połączeniu z KSeF będzie możliwy także odbiór faktur kosztowych wysłanych do KSeF przez Twoich kontrahentów. Pozwoli Ci to wygodnie przejrzeć faktury, sprawdzić kwotę do zapłaty, itd.


Ksef dla współpracy biuro - klient

Zakładka KseF w aplikacji mójksięgowy24.pl umożliwi przegląd wszystkich faktur dotyczących danej firmy. Prowadzisz biuro rachunkowe? Udostępnij swoim firmom mójksięgowy24.pl, a będą mogli:

- wystawić faktury i wysyłać do KSeF

- odebrać i przechować numer KSeF

- odebrać faktury kosztowe i oznaczyć zasadność oraz przeznaczenie kosztu.

Zrzut z aplikacji